نوتیفیکیشن ها، عاملان اصلی خالی شدن زود هنگام باتری موبایل!

تخلیه شارژ باتری موبایل خود را به تاخیر بیندازید!

 

زنگ های اس ام اس طراحی شده امروزی به حدی متنوع و متعدد هستند که بسیاری از کاربران در انتخاب آن ها دچار مشکل می شوند. تا جایی که برخی می گویند کاش این امکان فراهم می شد که با اس ام اس اول زنگ اول، با اس ام اس دوم زنگ دوم و همین طور تا آخر و مجددا شروع دوباره! نور چطور؟ دوست دارید به هنگام دریافت یک پیام صفحه گوشی شما پس از اعلام آلارم، روشن شده و تا زمانی که شما نسبت به خواندن پیام اقدام می کنید، چشمک بزند؟ ویبره چطور؟ به نظرتان با کلاس تر نیست که همزمان با صدای آلارم و روشن شدن صفحه، ویبره تلفن همراه نیز فعال شود؟! اگر همه این ها را در کنار یکدیگر دوست دارید، باید بگوییم فاتحه باتری موبایل شما خوانده شده است!

 

آیا واقعا دریافت یک پیام نه چندان مهم از جانب شرکت های , y x که شما را با خرید یک شارژ هزارتومانی در فلان و فلان مسابقه شرکت می دهند و هیچ گاه هم برنده اعلام نمی کنند، آنقدر مهم است که طول عمر باتری موبایل خود را نادیده گرفته و باعث فرسوده شدن آن شوید؟

 

بازی خالی از هیجانی که به تازگی نصب کرده اید و نوتیفیکیشن های گاه و بی گاه آن شما را از کار و زندگی انداخته است، یکی دیگر از قاتلین باتری موبایل شما است. اگر طرفدار آن هستید و رغبت نمی کنید نسبت به حذف آن اقدام نمایید، حداقل در قسمت تنظیمات نوتیفیکیشن های همراه با آلارم و نور و ویبره آن را غیر فعال کنید. شاید به نظر شما این موضوعات تاثیر چندانی در طول عمر و تخلیه باتری موبایل نداشته باشد، اما باور کنید با غیر فعالسازی این نوتیفیکیشن های خالی از لطف و اطلاعات می توانید تخلیه شارژ باتری موبایل خود را ساعت ها به تاخیر بیندازید.

 

تخلیه سریع باتری موبایل با نصب موتور ویبره

 

جالب است بدانید که موتور ویبره که به منظور دریافت یک اعلان از بازی و یا نرم افزار بی استفاده ای که نصب کرده اید، می تواند موجب تخلیه سریع باتری موبایل شود. با یک حساب سر انگشتی می توان حدس زد که هر کاربر روزانه تقریبا 50 نوتیفیکیشن مختلف و نه چندان حائز اهمیت دارد. بنابراین 50 بار گوشی صدا می دهد، 50 بار نور می دهد و 50 بار موتور ویبره آن فعال می شود. از صدا و نور بگذریم، آن ها تخفیف علاقه مندان به این موضوعات، اما همین 50 بار عملکرد موتور ویبره به تنهایی قادر است 60 درصد عمر باتری موبایل شما را کاهش دهد. بله، همین ویبره ای که اگر نباشد، دنیا به آخر نخواهد رسید!

سعی کنید تا حد امکان صدا و نور و ویبره اعلانات خود را غیر فعال کنید، اگر به نظرتان ضروری است که حتما صدا و نور داشته باشد، نصیحت های دکتر باتری با کوهی از تجربه در زمینه باتری موبایل را جدی گرفته و از خیر ویبره بگذرید. آنگاه خواهید دید که تخلیه باتری موبایل شما ساعت ها به تعویق افتاده و دیگر نیازی نیست نگران شارژر و پریز و… باشید!

 

نوتیفیکیشن ها، عاملان اصلی خالی شدن زود هنگام باتری موبایل!

تنها غیر فعالسازی نوتیفیکیشن ها کافی نیست!

 

اگرچه غیر فعالسازی نوتیفیکیشن ها به منظور تخلیه دیر هنگام باتری موبایل لازم است، اما کافی نیست. لازم است کارهای گوناگون دیگری نیز انجام دهید تا دیرتر از دیگران شاهد فرسودگی و از بین رفتن باتری موبایل خود باشید. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که علاوه بر غیر فعالسازی ای اعلانات، چه کارهای دیگری از ما بر می آید؟!

به گفته دکتر باتری راه های زیادی برای پیشگیری از تخلیه سریع باتری موبایل وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به حذف اپلیکیشن های غیر ضروری و غیر کاربردی از تلفن همراه، حذف ویجت ها از صفحه گوشی موبایل، به کارگیری حالت پرواز در زمان های عدم نیاز به تلفن همراه، غیر فعالسازی قابلیت تنظیم خودکار میزان نور صفحه گوشی، غیر فعالسازی وای فای، بلوتوث، جی پی اس و… در زمان عدم نیاز به آن ها، استفاده از حالت ذخیره انرژی، عدم استفاده از والپیپرهای زنده، کاهش زمان تاخیر خاموش شدن صفحه، به روزرسانی سیستم عامل گوشی موبایل، به روزرسانی اپلیکیشن های موجود در گوشی، ری استارت گوشی، تعویض به موقع باتری موبایل و… اشاره نمود!

 

با تشکر از زمانی که در دکترمگ گذراندید.

خوشحال می‌شویم تا شما هم در بحث های ما شرکت کنید و سوالات و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

مطمئنا تمامی نظرات خوانده می‌شوند و توسط کارشناسان در اسرع وقت پاسخ داده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه